Grad:    Politika i gospodarstvo    |   Sport    |   Crna kronika    |   Grad info    |   Gradski đir    |

Mali oglasi

Početna / Grad / Sport /    Sve vijesti iz rubrike Sport

VATERPOLO: Jug izgubio od talijanskog Pro Reccoa

05.04.2017.

U derbiju devetog kola skupine 'B' LEN Lige prvaka, Pro Recco je pobijedio Jug CO rezultatom 9:5 (2:2, 1:0, 3:2, 3:1).

Jugaši su odlično otvorili utakmicu i poveli golom Fatovića, a nakon poravnanja rezultata, Lončar je pogodio za 2:1 i to je ujedno bilo i zadnje vodstvo Juga. Do kraja četvrtine Talijani su uspjeli poravnati na 2:2.
Odlične obrane u drugoj četvrtini bile su uzrok samo jednog postignutog gola, Ivovićevog, pa se na poluvrijeme otišlo rezultatom 3:2 za domaćina.

Početkom treće četvrtine Lončar je poravnao na 3:3, ali su Fondelli i Sukno svojim pogocima po prvi puta odveli svoju momčad na dva gola razlike. Marković je s igračem više smanjio na 5:4, ali je Sukno sekundu prije kraja četvrtine pogodio za 6:4.

Kada je Ivović nakon minutu i pol nakon početka posljednje dionice zabio za 7:4 bilo je jasno da se Jug teško može vratiti u utakmicu. Perrone je vratio tračak nade golom za 7:5, ali Molina vraća na plus tri, a konačnih 9:5 djelo je najboljeg pojednica utakmice Sukna.

Usprkos porazu, Jug CO je pokazao da se protiv Pro Recca može igrati. Sljedeći okršaj ove dvije momčadi, biti će nadamo se u Budimpešti krajem svibnja.

'Dobro smo se držali prve tri četvrtine, bili smo al pari s Reccom. U zadnjoj četvrtini dvije- tri greške uzrokovane padom koncentracije Recco je odmah kaznio i više nije bilo povratka u utakmicu', kazao je Ognjen Kržić koji je na ovoj utakmici sjedio na klupi umjesto kažnjenog Vjekoslava Kobešćaka.

PRO RECCO – JUG CROATIA OSIGURANJE 9:5 (2:2, 1:0, 3.2, 3:1)
Suci: Stavridis (Grčka), Molnar (Mađarska)

Pro Recco: Volarević, Di Fulvio 1, Alesiani, Figlioli, Molina 1, Pjetlović, Sukno 3, Echenique 1, Fondelli 1,  Filipović, Aicardi, Ivović 2 Figari. Trener: Vujasinović

Jug CO: Bijač, Macan, Fatović 1, Lončar 2, Joković, Garcia, Marković 1, Ivanković, Vrlić, Perrone 1, Benić, Čulina, Popadić. Trener: Kržić

Jug CO u posljednjem, desetom kolu gostuje u Egeru protiv istoimenog domaćina i ta će utakmica odlučivati tko će u Budimpeštu putovati s druge odnosno treće pozicije. Jugaši imaju dva boda prednosti tako da bi i neodlučen rezultat bio zlata vrijedan.