Četvrtak, 14. studenog 2019.


Početna


Aktualno


Župa


Grad


Konavle


Županija


Zanimljivosti

Župa:    Politika i gospodarstvo    |   Sport    |   Crna kronika    |   Župa info    |   Župski đir    |   

Mali oglasi

Početna / Župa / Župa info /    Sve vijesti iz rubrike info

REZULTATI LIDRANA: Vlaho Mišić iz Župe na državnom natjecanju iz literarnog izraza

12.02.2014.


Učenik šestog razreda Osnovne škole Župa dubrovačka Vlaho Mišić s literalnim radom na temu „Jesen u meni“ prestavljat će Dubrovačko-neretvansku županiju na državnom natjecanju LIDRANO.  Smotra županijskog Lidrana održana je u utorak u Kazalištu Marina Držića, a rezultate po kategorijama literarnog, novinarskog i dramsko-scenskog izraza za osnovne i srednje škole pročitajte u nastavku.

 

OSNOVNE ŠKOLE

 

Literni izraz

 

Sjaj
Nikolina Burdalić
6. r. OŠ Ante Curać-Pinjac, Žrnovo
Voditelj: Ivan Fabris

 

Jesen u meni
Vlaho Mišić
6. r. OŠ Župa dubrovačka, Mlini
Voditeljica: Tanja Galjuf

 

Noćni ribolov
Toni Meštrović
7. r. OŠ Kuna, Kuna Pelješka
Voditelj: Damir Brkanac

 

Roba mog zavičaja
Matea Tabain
7. r. OŠ Vela Luka, Vela Luka
Voditeljica: Nikolina Padovan Plandić

 

Jesen u gradu
Sarah Viteškić
7. r. OŠ Marina Getaldića, Dubrovnik
Voditeljica: Katica Lujo

 

Samostalni novinski radovi

 

Razgovor s Dubravkom Jelačićem
Luka Violić
6. r. OŠ Ivana Gundulića, Dubrovnik
Voditeljica: Anamarija Didović

 

Iz torbe pučkog misionara
Ivana Šale
6. r. OŠ Ante Curać-Pinjac, Žrnovo
Voditeljica: Anamarija Radovanović

 

Znatiželja me tjera da čitam sve
Ana Zglav
r. OŠ Gruda, Gruda
Voditeljica: Marijana Šerkić Despot

 

Školski listovi

 

Tintilinić
Stanka Mujo
8. r. OŠ Gruda, Gruda
Voditeljica: Ana Veselić

 

Vidra
Martina Terakaj
6. r. OŠ Marina Držića, Dubrovnik
Voditeljica: Maris Prce

 

Slovo do slova
Viktor Bakija-Zima
6. r. OŠ Lapad
Voditeljica: Danijela Bubalo

 

Radijske emisije

 

Znameniti Metkovci
Ema Bartulović i Klara Popović
7. r. OŠ Stjepana Radića, Metković
Voditeljica: Aleksandra Lukić-Skelić

 

Scenski pojedinačni nastupi

 

„Stara gradska luka“, Luko Paljetak
Šimun Brčić, 7. r. OŠ Ivana Gunudulića, Dubrovnik
Voditeljica: Ivanka Cvitanović

 

„Kompjutor“, Stijepo Miović Kočan
Paško Rodić, 7. r. OŠ Cavtat, Cavtat
Voditeljica: Anka Jelić Kovačić

 

Scenski skupni nastupi

 

„Čudesan svijet“, Jelena Sukurica
Učenici 6. i 7. r. OŠ Cavtat, Cavtat
Voditeljica: Jelena Sukurica

 

„Mediji naši svagdašnji", Slavica Jakišić
Učenici 6., 7. i 8. r. OŠ Opuzen
Voditeljica: Slavica Jakišić

 

„Vjeruj u ljubav“, Tin Kolumbić
Učenici 8. r. OŠ Vladimir Nazor, Ploče
Voditeljica: Nada Ivanković


SREDNJE ŠKOLE

 

Literarni radovi

 

Potrebno je
Dora Bilan
r. SŠ Metković, Metković
Voditeljica: Danijela Baćilo

 

Možda sam i divna zato što sam luda
Paula Bunoza
2. r. Gimnazija Metković, Metković
Voditeljica: Lidija Puljan

 

Pozornica moga kazališta
Anđela Topić
r. Turističke i ugostiteljske škole Dubrovnik, Dubrovnik
Voditeljica: Ana Kukrika

 

Obična pjesma
Karmela Roso
r. SŠ, Učenički dom Dubrovnik
Voditeljica: Lenka Jadrušić

 

Novinarski samostalni radovi

 

Zidovi naši negrafitni
Barbara Damić
r. Ekonomske i trgovačke škole, Dubrovnik
Voditeljica: Marija Matana Bazdan

 

Što se bijeli gimnazijskim hodnicima
Ana Šimunović
4. r. Gimnazije Dubrovnik, Dubrovnik
Voditeljica: Tajana Martić

 

Školski listovi

 

Tuš
Marina Miletić
4. r. Turističke i ugostiteljske škole, Dubrovnik
Voditeljica: Marija Milošević

 

Libertina
Ivana Tepšić
3.r. Ekonomske i trgovačke škole, Dubrovnik
Voditeljica: Marija Matana-Bazdan

 

Radijske emisije

 

Razgažena zvijezda
Zlatan Avdić i Roko Franetović
3. r. Gimnazije Dubrovnik, Dubrovnik
Voditeljica: Tajana Martić

 

Scenski pojedinačni nastupi

 

„Psalam za mademoisselle LiliI“, Aco Karamanov
Mislav Staničić, 4. r. Biskupijske klasične gimnazije Ruđera Boškovića, Dubrovnik
Voditeljica: Mirjana Žeravica

 

Scenski skupni nastupi

 

„Modra rijeka“, Mak Dizdar
Učenici 1., 3 i 4. r. Ekonomske i trgovačke škole, Dubrovnik
Voditeljica: Radmila Milaković

 

„Sjenka“, dramska skupina
Učenici 1., 2. i 3. r. SŠ Metković, Metković
Voditeljica: Nikolina Anković


Članovi prosudbenih povjerenstava za literarni izraz bili su Ljubica Brailo, Anita Vlašić i Katja Bakija, za novinarski izraz Lidija Crnčević, Silvija Rudinović i Ivica Puljić, za scenski izraz Zorica Kolić, Nika Burđelez i Hrvoje Sebastijan, a državni izbornik bio je Davor Mojaš.

 

Na ovogodišnjoj smotri sudjelovalo je više od 200 učenika iz 24 osnovne i 10 srednjih škola te Učeničkog doma iz Dubrovačko-neretvanske županije.

 

Na kraju svih scenskih izvedbi održan je Okrugli stol na kojem su učenici i njihovi nastavnici voditelji mogli razgovarati s članovima Prosudbenih povjerenstava.

 

 

Najčitanije (7 dana)


Izdavač:

Župski portal d.o.o.
Put za Petraču 1
20207 Mlini

Impressum:
Kate Šutalo Cvjetković, glavna urednica

© Župski portal d.o.o.
ISSN 1849-1863


Kontakt:

tel/fax +385 20 411 896
mob. +385 98 345 900

e-mail: info@zupskiportal.hr

Marketing:
e-mail: marketing@zupskiportal.hr

Uvjeti korištenja


Početna
Aktualno
Župa
Grad
Konavle
Županija
Zanimljivosti

Ove stranice koriste tzv. kolačiće kako bi osigurale bolje korisničko iskustvo i funkcionalnost. Koristeći naše stranice slažete se s korištenjem kolačića. Pročitajte više: Uvjeti korištenja