Kako smo već javljali, nešto prije 19 sati Župa i Konavle su ponovno dobili internet i telefon, kojeg nisu imali negdje od oko 13 sati. Međutim, kako nam je objašnjenjo u Službi za korisnike Hrvatskog telekoma, neki su korisnici ostali "u zraku" im se nisu "vratile" sve usluge, uglavnom internet. Ako ste među onima koji imaju ponovno telefon i MaxTv a nemaju internet ne ostaje vam ništa drugo se naoružati strpljenjem i zvati 0800-9000 - Službu za korisnike HT-a, prijaviti kvar na internetu i dežurni operater koji vam se javi nakon određenog čekanja to riješi za manje od minut.
Podsjetimo, pri kopanju kanala za polaganje vodovodnih cijevi za privatnu osobu bagerom je presječen glavni optički kabel, pa je Župa dubrovačka, Konavle i dio Crne Gore danas poslijepodne bilo bez telefona, interneta, te digitalne televizije.
Policajci su obavili očevid, a na terenu su bili i nadležni sudski vještaci, nakon čega su djelatnici HT-a otklonili kvar.