Imenovanja novih članova u nadzorne odbore i upravna vijeća tvrtki i institucija koje su u nadležnosti Općine Župa dubrovačka, bilo kao osnivač ili vlasnik, uzavrela su političku javnost Župe dubrovačke koja je na svibanjskim izborima dobila novu vlast. Župska stranka preuzela je upravljanje tom općinom nakon HDZ-a koje vladao od osnutka 1997. godine.
HDZ-ovci su uputili priopćenje u kojem reagiraju na imenovanja supruga istaknutih članova Župke u nadzorna i upravna vijeća. Iako navode da je bilo za očekivati promjenu, smatraju da nije trebalo biti tako nepotistički. No evo imena osoba koje su razriješene te koje su imenovane na te fukcije na posljednjoj sjednici Općinskog vijeća.
Tako u Upravnom vijeću Dječjeg vrtića „Župa dubrovačka“ više neće biti Krešimir Kulaš, Marija Đevoić (Trtoman) i Ružica Misir, već Anita Grbić, Tea Benić Klaić i Antun Žeravica.
Iz Nadzornogm odbora Groblje Dubac odlazi Mato Begović, Ivana Pijević i Mario Raguž, a dolaze Mario Zvono, Ivana Svaguša i Vlaho Savinović.
U Nadzornom odboru društva Župa dubrovačka razriješeni su Vlatko Vuletić i Tomislav Kristović, a imenovani Krešimir Puljiz i Petar Vuletić, dok Ante Rotim ostaje član i u ovom mandatu.
U Nadzornom odboru društva Vodovod Dubrovnik umjesto Jure Marića ide Stijepo Sambrailo.
U Nadzornom odboru Društva Mlini d.o.o. za poslovne usluge umjesto Joza Radovića, Igora Konjevoda i Iva Borovine imenovane su Marijana Kulišić, Marina Ivanović i Mara Rathman.
žp